Dzieciństwo bez próchnicy

Utworzono dnia 01.10.2016

Dzieciństwo bez próchnicy

To hasło ogólnopolskiego projektu Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przez Szwajcarię w ramach współpracy z nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia. W ubiegłym roku szkolnym nasze przedszkolaki również wzięły w nim udział.

Program miał na celu promowanie zachowań prozdrowotnych, profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. W ramach realizacji zamierzonych celów w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone przez edukatorów zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz szkolenie dla rodziców na temat zachowań prozdrowotnych oraz profilaktyki chorób jamy ustnej u dzieci. Podjęte działania podlegały procesowi monitoringu i ewaluacji.

W efekcie końcowym dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz zestawy przyborów - szczoteczki, pasty do zębów. Za czynny udział w projekcie nasze przedszkole uzyskało certyfikat uczestnictwa.